Martonvásár

A kultúra és a közösségek kisvárosa

Ön itt áll: forummartini.martonvasar.hu

Bihari Aladár Sakk Emlékverseny

Városunk csapata a MartonVál Sakk Club 2022. december 30-án sakkversenyt rendezett Bihari Aladárra emlékezve, aki az 1930-as években a martonvásári sakkozás megalapítója volt. Ő fedezte fel és tanította sakkozni az országos hírnévre szert tevő Bosnyák Jánost és az NB I-es nagymesterjelölt Pammer Endrét is, aki a Magyar Bajnokság elődöntőjében Portisch Lajos ellenfele volt. Bihari Aladár a Dunántúl és a Felvidék bajnoka címet is megszerezte, valamint az ő vezetésével Martonvásár az országos sakk bajnokságban is részt vett.

A hagyományos immár 27. alkalommal megrendezett versenynek a Macska Panzió & Étterem adott otthont. A főszervező Zelena Zsolt, az egyesületünk elnöke volt. A bíráskodásért Szabó Levente versenybíró felelt. A versenyzők 7 fordulós, úgynevezett svájci rendszerben játszottak, kétszer 15 perces játékidővel. A helyieken kívül érkeztek játékosok Érdről, Dunaújvárosból és Budapestről is. A verseny győztese Farkas Szabolcs lett. A második helyet dr. Farkas Lajos, a harmadikat pedig Petró László József szerezte meg. A legjobb senior játékos Pápai János bácsi lett. A legjobb helyi versenyző különdíját pedig Szabó Levente sporttársunk kapta. Az ifjúsági játékosok külön értékelésben részesültek. Az első két helyet egyesületünk tanítványai nyerték el. Az első Kaszab Lázár Bonifác, a második Körtélyesi Richárd lett. 2023. év végén újra megemlékezünk majd Bihari Aladárról.